Partner serwisu
19 października 2022

Polsko-Portugalska współpraca badawcza. Łukasiewicz nawiązał współpracę z INESC

Kategoria: Aktualności

INESC Brussels HUB jest wspólną inicjatywą 5 portugalskich instytutów INESC, których misją jest promowanie strategicznego pozycjonowania, budowania zdolności, widoczności i reprezentacji w europejskich ekosystemach, sieciach, platformach, programach i instrumentach badań i innowacji.

Polsko-Portugalska współpraca badawcza. Łukasiewicz nawiązał współpracę z INESC

Współpraca między Łukasiewiczem, a portugalską siecią badawczą będzie dotyczyć:

• Wymiany informacji w zakresie efektów badań ze społecznością lokalną poprzez komercjalizację własności intelektualnej i tworzenie spin-offów.
• Wspólnych badań naukowych oraz wspólnej działalności typu foresight
• Udział w międzynarodowych spotkaniach networkingowych i rozwoju zawodowego pracowników.

Podpisane porozumienie to kontynuacja naszej zeszłorocznej wizyty studyjnej w Portugalii jesienią 2021 roku. Sieć Badawcza Łukasiewicz jest już zaangażowana we współpracę z INESC*. Obecnie nasze instytuty realizują dwa projekty badawcze na łączną kwotę 5 mln zł. Podpisane porozumienie zwiększy synergię działań w obszarze B+R pomiędzy stroną polską a portugalską oraz pozwoli na bliższą kooperację na forum takich organizacji jak EARTO**.

Porozumienie zostało podpisane w biurze Business & Science Poland i NCBR.

* INSEC – jest stowarzyszeniem non-profit zajmującym się edukacją, inkubacją nauki, działalnością badawczą i doradztwem technologicznym. INESC została założona w 1980 roku i stała się wzorcowym modelem relacji uniwersytet-przemysł. INESC była pierwszą instytucją, która wykazała, że ​​w działalności społeczno-gospodarczej kraju odpowiadającej etapowi rozwoju Portugalii jest miejsce na badania i rozwój.

** EARTO – założona w 1999 roku, EARTO promuje Organizacje Badawczo-Technologiczne (RTO) i reprezentuje ich interesy w Europie. RTO to organizacje non-profit, których podstawową misją jest tworzenie i łączenie różnych rodzajów wiedzy, umiejętności i infrastruktur badawczych w celu prowadzenia szeregu działań badawczo-rozwojowych we współpracy z partnerami publicznymi i przemysłowymi. Działania te mają na celu stworzenie innowacji technologicznych i społecznych oraz rozwiązań systemowych, które przyczyniają się i wzajemnie wzmocnią pozytywne skutki gospodarcze, społeczne i polityczne. Sieć EARTO liczy ponad 350 RTO w ponad 32 krajach. Członkowie EARTO reprezentują 150 000 wysoko wykwalifikowanych naukowców i inżynierów zarządzających szeroką gamą infrastruktur technologicznych.

źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ