Klucz sukcesu dla dr inż. Andrzeja Biskupskiego
Andrzej Biskupski to kolejna osoba, której redakcja „Chemii Przemysłowej” przyznała wyróżnienie w postaci statuetki Klucza Sukcesu. Podczas XV konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, 28 października w Policach, wręczył ją jeden z laureatów tej nagrody prof. Adam Markowski.
Dr inż. Andrzej Biskupski
W latach 1969 – 2009 pracował w Politechnice Wrocławskiej na stanowiskach asystenta i adiunkta. W tym okresie pełnił następujące funkcje: pełnomocnika Rektora, z-cy dyrektora Instytutu Technologii Nieorganicznej Nawozów Mineralnych, pełnomocnika Dziekana Wydziału Chemicznego, redaktora wydawnictw Instytutu oraz kierownika Zakładu Chemii i Technologii Nieorganicznej. W czasie pracy w Politechnice Wrocławskiej odbył staż zawodowy w ZCh „POLICE” S.A. oraz współpracował z dużą grupą zakładów krajowego przemysłu chemicznego (ZA „KĘDZIERZYN” S.A., ZA „PUŁAWY” S.A., ZA „TARNÓW” S.A. ZA „WŁOCŁAWEK” S.A. – obecnie ANWIL S.A., ZCh „WIZÓW” S.A.) oraz z instytutami resortowymi (INS, IUNG, CHN, ICHP, IPO). Ponadto współpracował z dwoma firmami zagranicznymi (KRUPP-UHDE GmbH i FOSFERTIL – Brazylia).
W roku 1996 rozpoczął pracę w Instytucie Nawozów Sztucznych i pracę w tym Instytucie kontynuuje do chwili obecnej (obecnie Instytut Nowych Syntez Chemicznych). W tym Instytucie, w latach 2002 – 2013, pełnił funkcję kierownika Zakładu Nawozów, a obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W okresie pracy w INS współpracował i współpracuje z zakładami wchodzącymi w skład GRUPY AZOTY, z ZCh „SIARKOPOL” Tarnobrzeg Sp. z o.o., PKN ORLEN S.A., PCC ROKITA S.A., ALWERNIA S.A. oraz z instytutami branżowymi (IUNG, IPO).
Jest współautorem ponad 200 publikacji, 25 patentów oraz szeregu wdrożeń Nowych rozwiązań technologicznych z zakresu technologii wytwarzania nawozów mineralnych. W okresie pracy zawodowej w Politechnice Wrocławskiej oraz w Instytucie Nawozów Sztucznych i Instytucie Nowych Syntez Chemicznych był współorganizatorem ponad 30 konferencji naukowych, w tym II Kongresu Technologii Chemicznej oraz cyklu konferencji dotyczących bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym.
Kto otrzymał już tę prestiżową nagrodę w branży chemicznej? SPRAWDŹ.