Partner serwisu
30 stycznia 2020

PANEL IV: Chemia na zmieniającym się rynku

Kategoria: XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, 29-30 stycznia 2020, Płock

Ostatni panel kończący 26. edycję Sympozjum CHEMIA poprowadził dr inż. Arkadiusz Kamiński z PKN ORLEN S.A.

PANEL IV: Chemia na zmieniającym się rynku

Pani Irena Rybkowski z PKN ORLEN, swoją prezentacją „Low Carbon Economy – teraźniejszość i przyszłość” rozpoczęła panel „Chemia na zmieniającym się rynku”. Jak zauważyła Pani Irena: Firmy konkurencyjne ustalają swoje cele i zapowiadają redukcję emisji GHG średniorocznie o 2,0% w kolejnych latach.

Prezentacja Pana Marka Kusza, dotyczyła diagnostyki olejów transformatorowych, które są kluczowym składnikiem utrzymania ruchu.Jak powiedział:  W trakcie analizy ryzyka przez ubezpieczyciela, w którym istotnym elementem jest bezpieczeństwo zasilania oraz stan techniczny transformatorów pod uwagę brane są takie elementy jak: regularność i zakres przeprowadzania badań i przeglądów, stosowanie się do zaleceń wynikających z badań i diagnostyki, wizja lokalna stanu jednostki - ocena stanu technicznego transformatorów i ich utrzymania.

Z kolei Pani Elżbieta Spandel (Fluor S.A.) przedstawiła prezentacje pt.: „Chemia elektryzuje naszą przyszłość”. Podczas prezentacji Pani Elżbieta starała się odpowiedzieć na pytanie, czy przemysł akumulatorowy jest branżą przyszłości. Jako dowody podała: elektromobilność, systemy zasilania gwarantowanego/awaryjnego oraz możliwość magazynowania energii pochodzącej z OZE.

O unikatowych rozwiązaniach napędowych ABB dla przemysłu chemicznego mówił Marcin Markowski.

Z kolei Krzysztof Wichowski z UDT podkreślał jak ważne jest planowanie inspekcji urządzeń ciśnieniowych w oparciu o analizę ryzyka.

Na zakończenie wystąpili: dr Krzysztof Bednarz i Julian Krawczyński z Grupy Azoty PUŁAWY S.A., którzy opowiedzieli o budowie nowego Bloku Energetycznego, którego celem jest zapewnienie dostaw ciepła pokrywającego potrzeby przemysłowe puławskich zakładów azotowych w zakresie pary technologicznej, a także energii elektrycznej wytwarzanej w instalacji spełniającej najnowsze wymagania środowiskowe.

Nowy blok energetyczny, który powstaje w Puławach, to kocioł pyłowy węglowy z przegrzewem międzystopniowym o mocy nominalnej w paliwie do 300 MWt oraz turbina kondensacyjna ok. 100 MWe energii elektrycznej. Wystąpienie "Nowoczesny blok węglowy jako źródło energii w GA Puławy” zakończyło ten panel.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ