Partner serwisu
18 czerwca 2019

Technologia dla usprawnienia pracy – warsztaty Microsoft

Kategoria: XII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

W przeddzień otwarcia XII Konferencji Naukowo-Technicznej Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym w Kazimierzu Dolnym odbyły się warsztaty Microsoft „W biurze i na pierwszej linii usług remontowych – czyli jak usprawnić organizację pracy dzięki technologii Microsoft”.

Technologia dla usprawnienia pracy – warsztaty Microsoft

Szkolenie poprowadzili specjaliści Microsoft: Paweł Brudny, Magdalena Olek oraz Paweł Wróbel, którzy opowiedzieli m.in. o tym, w jaki sposób można zwiększyć efektywność wizyt u klienta podnosząc liczbę skutecznych napraw. Poruszono również kwestię zmniejszenia kosztów i skrócenia czasu dojazdu pracowników w celu usunięcia awarii poprzez optymalizację.

Przytoczono możliwości pracy na bazie narzędzia Microsoft Dynamics 365, także w wersji dla brygad serwisowych, ułatwiające prace serwisowe, sprzedażowe i reagujące na awarie, uchwycone przez czujniki.

- My jako Microsoft zajęliśmy się tym zagadnieniem stosunkowo niedawno, bo ok. 4 lat tamu, jednak dzisiaj mamy gotowy produkt – powiedział Paweł Brudny z firmy Microsoft. Podkreślił, że narzędzie Microsoft Dynamics 365 for Field Service może dostarczać informacje pracownikom na urządzenia mobilne, a także podawać dane klientom. - Obecnie w większości firm, które zajmują się serwisowaniem i utrzymaniem ruchu te wszystkie obszary są z punktu widzenia systemowego – oddzielone od siebie. Jeśli mamy brygady, które montują urządzenia na zakładzie, a w momencie awarii są dysponowane do jej usunięcia, to w harmonogramie brygada może być nieuchwytna, a także nie ma pełnych informacji, które musi pozyskiwać ponownie – podkreślił Paweł Brudny.

- Microsoft obsługuje cztery podstawowe przepływy, które prowadzą do tego, że powstaje zlecenie pracy. Pierwszy czynnik to sprzedaż, co nie funkcjonuje u wszystkich państwa. Drugie flow jest typowe dla firm, które serwisują urządzenia i prowadzą naprawy gwarancyjne. Wtedy zgłoszenie serwisowe może pochodzić z telefonu operacyjnego, maila firmowego itp. - wyliczał Paweł Brudny. Kolejnym obsługiwanym czynnikiem w procesach Field Service jest długoterminowe planowanie. Można automatycznie zaplanować odnawianie zlecenia i osoba, która zajmuje się harmonogramowaniem pracy techników może odpowiednio wcześniej poukładać zaplanowane zlecenia serwisowe. Czwarty przepływ wykorzystuje najnowszą technologię, bazując na sygnałach z czujników.

Specjaliści podczas warsztatów przytoczyli przykłady „z życia wzięte”, w działaniu systemu.

- Wersją mobilną dla techników jest aplikacja Field Service Mobile. Jako technik, mogę przeglądać w niej wszystkie szczegóły zgłoszenia, historię zdarzenia, zadania serwisowe z czasami, a także produkty i narzędzia, które miałbym ze sobą wziąć, aby naprawić silnik – przedstawił obrazowo wykorzystanie systemu w praktyce Paweł Wróbel. Podkreślił również powstawanie sytuacji nieprzewidzianych, bo Microsoft posiada rozwiązania, które pozwalają połączyć techników i operatorów nawet w najodleglejszych częściach świata. Były to m.in. gogle holograficzne z rozszerzoną rzeczywistością 3D.

Zaprezentowano również możliwości i ułatwienia związanie z komunikacją pracowników poprzez specjalną platformę komunikacyjną, jako alternatywę do klasycznego maila. Komunikator jest dostępny na każdym urządzeniu, w każdym miejscu. Poruszono również temat efektywnego zarządzania harmonogramem, z możliwością elastycznego wprowadzania zmian pracowników i komunikacji o zmianach.

źródło: BMP
Tagi: BMP, Microsoft
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ