Partner serwisu
18 sierpnia 2014

ME w Lekkoatletyce 2014: srebro dla Fajdka!

Kategoria: Chemia w sporcie

Młociarz Paweł Fajdek, najmłodszy w historii mistrz świata w tej dyscyplinie, zdobył srebro podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Zurychu. Medal wywalczył znakomitym wynikiem 82,05 metra.

Po niezwykle zaciętej rywalizacji, Polak zapewnił sobie miejsce na podium w piątej próbie. Tytuł mistrza Europy zdobył Węgier Krisztian Pars – 82,69 m, a trzeci był Rosjanin Siergey Litvinov 79,35 m. Inny polski zawodnik – Szymon Ziółkowski uplasował się na piątej pozycji z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 78,41m.

Grupa sportowa ORLEN

Srebro Pawła Fajdka to już czwarty medal zawodników z Grupy Sportowej ORLEN w czasie ME w Zurychu. Wcześniej złoto wywalczyli Anita Włodarczyk i Adam Kszczot, zaś brązowy medal przypadł Tomkowi Majewskiemu.

Indywidualny program stypendialny

PKN ORLEN aktywnie wspiera polską lekkoatletykę tworząc z jednej strony warunki do rozwoju najmłodszym sportowcom, z drugiej wspierając profesjonalne kariery zawodnicze i dbając o promocję najwybitniejszych polskich lekkoatletów. W 2008 roku Koncern powołał do życia Grupę Sportową ORLEN - indywidualny program stypendialny, który objął: Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą), Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), Anitę Włodarczyk (rzut młotem), Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego (biegi średniodystansowe) oraz Henryka Szosta (biegi maratońskie). Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Moskwie do Grupy dołączył Paweł Fajdek (rzut młotem). Koncern wspiera również Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w kraju.

Kolejna inicjatywa Orlenu

Obserwując bardzo dynamicznie rosnącą popularność dyscyplin biegowych w naszym kraju PKN ORLEN w 2013 r. zainicjował także swoją własną imprezę biegową pod nazwą ORLEN Warsaw Marathon – narodowe święto biegania.

Ostatnia edycja przedsięwzięcia cieszyła się olbrzymią popularnością wśród amatorów tej dyscypliny – wzięła w niej udział rekordowa liczba 32 tysięcy miłośników biegania.

Źródło: PKN ORLEN