Szafki do poboru próbek dla dużych zakładów chemicznych
Coraz częściej inwestorzy oprócz wysokich oczekiwań technicznych zamawianych urządzeń oczekują wysokiej jakości ich wykonania.
Wiodąca firma związana z branżą chemiczną zwróciła się do firmy ASE o pomoc w wykonaniu szafek do poboru próbek.
Koncepcja projektu
Koncepcja układów do poboru próbek została wcześniej opracowana przez zleceniodawcę, przy współpracy z jednym z większych biur projektowych na terenie naszego kraju i przekazana do ASE w postaci schematów wraz z informacją o parametrach występujących mediów.
Z rurociągu głównego należało wyprowadzić rurki o przekroju 6 mm oraz doprowadzić do szafek wyposażonych w odpowiednio dobrane podzespoły służące do poboru ręcznego lub automatycznego badania próbki w chromatografie.
Skład i właściwości próbek
Próbki zawierały mieszaniny m.in.: wodoru, metanu, czadu, dwutlenku węgla, azotu, metanolu, amoniaku i innych. Ich parametry podczas pracy skrajnie osiągały wartości temperatury do 770°C, a wartości ciśnienia do 18 MPa. Istotną kwestią w tym przypadku okazał się właściwy dobór elementów połączeniowych (uszczelnień) i armatury.
Efektywne rozmieszczenie i zabudowa
Poza prawidłową pracą układu poboru próbek ważne dla naszego klienta było też to, aby urządzenie na jego instalacji posiadało również walory estetyczne. Firma Automatic Systems Engineering – wraz z niemieckimi inżynierami z firmy INTERTEC – na podstawie otrzymanych informacji przeprowadziła dobór urządzeń i wykonała symulację 3D ich efektywnego rozmieszczenia i zabudowy.
Po przedstawieniu naszej propozycji i jej zatwierdzeniu przez inwestora firma ASE dostarczyła kilkadziesiąt sztuk szaf do poboru próbek w różnej konfiguracji.
***
Dzięki dużemu doświadczeniu w projektowaniu, doborze oraz dostawie szafek i obudów INTERTEC inwestor otrzymał w terminie optymalnie przygotowane urządzenia o najwyższych standardach wykonania.
Źródło: ASE