Partner serwisu
14 kwietnia 2015

Police stawiają na surowce. Kierunek - Afryka

Kategoria: Z życia branży

Przedsiębiorstwa działające w branży chemicznej liczą zużycie surowców w milionach ton, nic więc dziwnego, że podejmują szereg działań na rzecz dywersyfikacji źródeł ich pozyskiwania przy jednoczesnym obniżaniu kosztów.

Police stawiają na surowce. Kierunek - Afryka

Podobne kroki podejmuje również Grupa Azoty oraz wchodzące w jej skład spółki - czytamy na blogu Grupy Azoty.

Kierunek: Afryka

Nawiązanie przez Grupę Azoty współpracy z władzami Senegalu oraz zakup przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. większościowego pakietu akcji African Investment Group, zostało okrzyknięte jedną z najciekawszych zagranicznych inwestycji realizowanych przez polskie koncerny. Posiadanie własnej kopalni fosforytów pozwala bowiem obniżyć koszty pozyskiwania tego surowca, jak również zwiększyć bezpieczeństwo dostaw.

Nowe inwestycje w Senegalu

Trwająca już kolejny rok współpraca z Republiką Senegalu, zostanie rozszerzona o kolejne obszary. Jednym z działań będzie otwarcie kolejnej kopalni fosforytów, co przełoży się na zwiększenie wydobycia. W 2015 r. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. planuje pozyskać 300 tys. ton fosforytów, a docelowo spółka zamierza importować z Senegalu nawet milion ton surowca! Kolejną inwestycją w Senegalu ma być instalacja do produkcji kwasu fosforowego.

Sól potasowa

Sól potasowa to kolejny z surowców, posiadających szerokie zastosowanie w branży chemicznej. Umowę na jego zakup o wartości 250 mln złotych podpisała właśnie Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. W myśl kontraktu, zawartego z Uralkali Trading – spółką koncernu Uralkali – jednego z największych producentów soli potasowej na świecie, surowiec zostanie dostarczony drogą morską bezpośrednio do portu w Policach, co pozwoli ograniczyć koszty transportu.

 

Źródło,fot.: blog Grupy Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ