Partner serwisu
23 czerwca 2015

Wyścig kolarski z ORLEN GAZ

Kategoria: Chemia w sporcie

59 edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „ORLIKÓW” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Skopenki odbyła się  2-6 czerwca na terenie Zamojszczyzny. Podobnie jak w poprzednich latach jednym z głównych sponsorów tego wydarzenia był ORLEN GAZ, w ramach sponsoringu społecznego terminala w Hrubieszowie.

W tegorocznej edycji wyścigu startowało 77 kolarzy w kategorii młodzieżowej z siedmiu ukraińskich i dziesięciu polskich klubów. W ciągu całej trasy mieli oni do pokonania ponad 600 km. Do mety dotarło 58 zawodników, a uroczyste zakończenie wyścigu miało miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu. Sam wyścig podzielony był na sześć etapów. Kolarze pokonali drugi odcinek dróg na dystansie 19. kilometrów w indywidualnej jeździe na czas.

Po raz kolejny podium zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Wyścig indywidualny wygrał Mark Padun, zaraz zanim na podium stanęli Sergiej Kozaczenko  oraz Jurij Szumiłow z ekipy Capital Racing. Najlepszym z Polaków był Patryk Górecki, który zajął czwartą pozycję, a wraz z kolegami z Pogoni Mostostalu Puławy wygrał klasyfikację drużynową.