ZAPOWIEDŹ: XIV Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych
Jak zapewnić bezawaryjność instalacji? Jakie są współczesne standardy i narzędzia oceny stanu bezpieczeństwa? Jak jest rola ubezpieczyciela? Czy brak kultury bezpieczeństwa jest główną przyczyną awarii i wypadków? To tylko niektóre tematy w programie XIV Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, która odbędzie się 5-6 listopada br. w Kędzierzynie.

Już po raz czternasty specjaliści do spraw bezpieczeństwa i prewencji spotkają się na konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych w Kędzierzynie-Koźlu.
W programie m.in.:
- Panele tematyczne:
- Być liderem bezpieczeństwa, czyli jak zapewnić bezawaryjność instalacji
- Bezpieczny przemysł, czyli praktyczne metody i narzędzia oceny stanu bezpieczeństwa
- Ryzyko pod kontrolą, czyli współczesne standardy w zakresie zarządzania bezpieczeństwem
- Uwaga awaria, czyli właściwy scenariusz awaryjny
- Obiekt pod ochroną, czyli ile zaoszczędzimy dzięki bezpieczeństwu
- Debata
KULTURA BEZPIECZEŃSTWA INWESTYCJĄ W MARKĘ FIRMY
Moderator: prof. Adam Markowski, Politechnika Łódzka
- Prezentacje ofert firm, wystawa stoisk
- Wycieczka techniczna do zakładu Grupy Azoty ZAK S.A.
Do udziału w konferencji zaprasza BMP, wydawca magazynów "Chemia Przemysłowa" i „Energetyka Cieplna i Zawodowa” i portali branżowych www.kierunekchemia.pl, www.kierunekenergetyka.pl oraz Honorowy Gospodarz - Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.
W ubiegłym roku w Puławach...
W ubiegłym roku konferencja przyciągnęła do Puław rekordową liczbę uczestników – do udziału zgłosiło się 188 osób, które w pięciu sesjach wykładowych mogły wysłuchać 27 referatów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony obiektów przemysłowych, działań związanych z Systemem SPOT czy prezentacji z analizy i oceny ryzyka procesowego. W programie nie zabrakło również opisu doświadczeń największych zakładów przemysłowych np.: Grupy Azoty, Grupy LOTOS czy Elektrowni Połaniec, które zaprezentowały swoje wnioski z ćwiczeń praktycznych, prowadzonych remontów czy awarii przemysłowych.
ZOBACZ RELACJĘ z XIII Konferencja Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych