Partner serwisu
28 października 2015

EDF: Zjednoczeni w walce przeciwko niskiej emisji

Kategoria: Aktualności

Wsparcie w wysokości nawet do 90% inwestycji na zmianę sposobu ogrzewania? Rusza nowy nabór wniosków do trzeciej edycji programu dofinansowań KAWKA. Dzięki niemu mieszkańcy Gdańska i Starogardu Gdańskiego będą mieli możliwość wykonania modernizacji nieekologicznych źródeł ciepła i poprawy jakości powietrza w swojej dzielnicy.

EDF: Zjednoczeni w walce przeciwko niskiej emisji

W związku z rozpoczęciem naboru wniosków do programu dofinansowań KAWKA III, Grupa GPEC oraz EDF Polska, przy honorowym patronacie Prezydenta Miasta Gdańska, rozpoczęły kampanię informacyjną pt. „Dziękuję, nie dymię”. Celem kampanii jest umożliwienie mieszkańcom Gdańska uzyskania dofinansowania na modernizację nieekologicznych źródeł ciepła. Jednym z elementów promocji programu KAWKA była zorganizowana konferencja informacyjna, która odbyła się 13 października w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Spotkanie było dedykowane zarządcom nieruchomości i wspólnotom mieszkaniowym, które planują zmianę źródła ciepła na ekologiczne i o znacznie wyższych parametrach efektywności.
 
Ostatni dzwonek na otrzymanie dotacji
Podczas konferencji uczestnicy otrzymali szereg informacji nt. zasad przystąpienia do programu KAWKA III, sposobu dofinansowania oraz harmonogramu. - Kawka III to ostatnia, tak atrakcyjna szansa dla wspólnot na otrzymanie bezzwrotnej dotacji na zmianę sposobu ogrzewania. Całość wsparcia może wynosić nawet do 90% inwestycji. Przyszłe programy wsparcia będą polegać w głównej mierze na preferencyjnych pożyczkach - mówił Marcin Gregorowicz, starszy referent Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 
O programie

Głównym celem programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o nazwie KAWKA jest zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń powietrza pochodzących m.in. z nieefektywnego spalania paliw stałych w domowych piecach grzewczych i lokalnych kotłowniach. Dofinansowaniem mogą zostać objęte inwestycje polegające na podłączeniu nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz likwidacji szkodliwych, indywidualnych źródeł ogrzewania, w tym przestarzałych palenisk węglowych. Ważne, że mieszkańcy mogą otrzymać środki finansowe również na inwestycje w instalacje wewnętrzne w budynkach. - Z likwidacją indywidualnych źródeł energii na rzecz Ciepła Systemowego wiąże się nie tylko poprawa jakości powietrza w Gdańsku, ale także polepszenie komfortu życia jego mieszkańców i ograniczenie kosztów przeznaczanych na ogrzewanie – podsumowała Agnieszka Szatkowska, koordynator ds. funduszy zewnętrznych Grupy GPEC.
 
- Możliwość przystąpienia do programu jest bardzo ograniczona w czasie, lecz korzyści z niego płynące są wymierne dla potencjalnych klientów. Bardzo ważne jest, zatem wsparcie wnioskodawców w wypełnianiu dokumentacji na pozyskanie środków z funduszu Kawka III – mówi  Marek Gorczyński, kierownik Wydziału Marketingu EDF Polska Oddział Wybrzeże w Gdańsku.

Źródło: http://www.paliwa.pl, fot.: http://pl.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ