Partner serwisu
09 marca 2016

BASF zmienia priorytety badań

Kategoria: Z życia branży

W ramach przeprowadzanego okresowo przeglądu swojego portfolio, BASF zmieni priorytety portfolio badawczego w obszarze biotechnologii roślin oraz dokona restrukturyzacji działu Plant Science.

BASF zmienia priorytety badań

Spółka odpowiednio ograniczy skalę działalności swojej sieci badawczo-rozwojowej zajmującej się biotechnologią roślin w Ameryce Północnej i Europie oraz zamierza zredukować około140 stanowisk w Ameryce Północnej oraz 180 w Europie. Aktualnie pracami badawczo-rozwojowymi w dziedzinie biotechnologii roślin zajmuje się około 700 osób.

Ośrodki badawcze i terenowe w Research Triangle Park w Karolinie Północnej; Ames w Iowa; Berlinie i Limburgerhof w Niemczech; Gandawie w Belgii oraz w Brazylii zostaną utrzymane, ale ich wielkość zostanie zmniejszona. Terenowe ośrodki badawcze w Kekaha na Hawajach oraz ośrodki w Indiach i Puerto Rico zostaną zamknięte. Restrukturyzacja ma zakończyć się do końca 2016 roku.

– Jesteśmy przekonani, że poprzez dokonanie zmian w naszym portfolio na obszarze biotechnologii roślin umożliwimy firmie BASF realizację najbardziej obiecujących projektów badawczych. Nie będziemy kontynuować projektów, które stanowią ogromne wyzwanie techniczne i są czasochłonne oraz wymagają znacznych nakładów finansowych – mówi dr Harald Schwager, członek zarządu BASF odpowiedzialny za obszar Bioscience Research.

Portfolio badawcze na obszarze biotechnologii roślin będzie koncentrować się na projektach o znacznym potencjale w dziedzinie tolerancji na herbicydy i soi odpornej na grzybice. Kontynuowany będzie też projekt dotyczący wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 w ziarnach canoli. Przedmiotowe zmiany nie mają wpływu na umowę o współpracy z Monsanto w dziedzinie plonów i stresu środowiskowego dot. kukurydzy i soi. Projekty obejmujące nowe odkrycia oraz projekty będące na wczesnym etapie rozwoju, w tym te dot. kukurydzy i soi, zostaną ograniczone, natomiast projekty dot. plonów ryżu oraz odporności kukurydzy na grzybice nie będą kontynuowane.

 

Źródło,fot.: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ