Partner serwisu
27 czerwca 2016

ANWIL: Tropiciele mitów na półmetku

Kategoria: Z życia branży

Kolejnych sześciuset uczniów rolniczych szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w zajęciach odbywających się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego spółki ANWIL o nazwie „Tropiciele mitów”. Oznacza to, że od zeszłego roku już 1800 przyszłych rolników miało okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat efektywnego stosowania nawożenia mineralnego.

ANWIL: Tropiciele mitów na półmetku

Na półmetku projektu organizatorzy odwiedzili już 25 szkół, w których wspólnie z uczniami obalali błędne przekonania dotyczące nawozów nieorganicznych. Zastosowanie metodologii edutainment sprawia, że uczestnicy zajęć są bardzo aktywni, wchodzą w interakcję z prowadzącymi, a to z kolei przekłada się na szybkie tempo przyswajania sobie przez nich wiadomości opracowanych przez ANWIL we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej.

Nowym elementem, o który została poszerzona trwająca właśnie edycja, jest konkurs memowy – „CANWIL bohaterem”. Jego celem jest utrwalenie wiedzy zdobytej przez uczniów w ramach programu. Zadaniem przyszłych rolników jest przygotowanie zabawnych memów z CANWIL-em – saletrzakiem z Włocławka w roli głównej. Produkt ANWIL-u cieszy się popularnością, ponieważ jego kluczową cechą jest uniwersalność. Może być wykorzystywany w uprawie wszystkich roślin uprawnych, na wszystkich rodzajach gleb, szczególnie na glebach kwaśnych. Zawarty w nim wapń zmniejsza zapotrzebowanie gleby na wapnowanie, a 50 proc. zawartość azotu w formie azotanowej sprawia, że jest lepiej przyswajalny przez rośliny.

– Otrzymaliśmy już bardzo dużo zgłoszeń konkursowych. Uczniowie wykazują się nie tylko szeroką wiedzą na temat nawożenia i samego rolnictwa, lecz także znakomitym poczuciem humoru. Wybranie najlepszej pracy będzie dla nas bardzo trudnym zadaniem – mówi Agnieszka Multan, koordynator projektu z ramienia spółki ANWIL. Na zwycięzców konkursu „Montuj memy z CANWILEM” czekają drony oraz wizyta edukacyjna w spółce.

W sumie w wiosennej edycji „Tropicieli mitów” weźmie udział ponad 1000 uczniów z 45 szkół w całej Polsce. Warsztaty będą prowadzone m.in. w województwie mazowieckim, opolskim, łódzkim, zachodnio-pomorskim, wielkopolskim oraz śląskim. ANWIL planuje, że  program docelowo obejmie  wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym, dzięki czemu początkujący rolnicy będą mogli bardziej efektywnie wykorzystywać nawozy azotowe na swoich polach.

Więcej informacji o programie „Tropiciele mitów” oraz konkursie na stronie www.tropicielemitow.pl

 

Źródło i fot.: ANWIL

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ