Partner serwisu
26 lipca 2017

ANWIL: Srebro dla Katarzyny Kowalskiej

Kategoria: Chemia w sporcie

Występująca w barwach ANWILU zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska – zdobyła srebrny medal na dystansie 3000 metrów z przeszkodami podczas 93. Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 21.-23.07.2017 r.

W miniony weekend w Białymstoku najlepsi polscy sportowcy rywalizowali o medale 93. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Wśród startujących nie zabrakło również Katarzyny Kowalskiej, najbardziej utytułowanej włocławskiej biegaczki, której sponsorem jest ANWIL.

Do rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami stanęła czołówka tego dystansu, między innymi liderka krajowych tabel Matylda Kowal, Mariola Ślusarczyk oraz Katarzyna Kowalska, broniąca ubiegłorocznego tytułu.

Od początku biegu Kowal i zawodniczka Klubu Sportowego Vectra narzuciły swoje tempo, nadająca ton całej rywalizacji. Walka o tytuł mistrzowski rozegrała się między nimi na ostatnich metrach. Po zaciętym finiszu złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Matylda Kowal (10:04.12s). Srebrny krążek wywalczyła Katarzyna Kowalska (10:05.32), a trzecie miejsce - z czasem 10.17.20 - zajęła Mariola Ślusarczyk. Dla włocławskiej lekkoatletki jest to piętnasty medal wywalczony na mistrzostwach Polski.

To był dla mnie trudny start ze względu na fakt, że jestem w trakcie przygotowań do biegu maratońskiego na Mistrzostwach Świata w Londynie. Pogodzenie treningu na tak odległych od siebie dystansach jest praktycznie niemożliwe. Większy kilometraż i inne akcenty wytrzymałości specjalnej spowodowały, że nie miałam wystarczającej szybkości na finiszu. Gratuluję Matyldzie złotego medalu oraz dziękuję za emocje. – powiedziała Katarzyna Kowalska.

W ubiegłym roku na bydgoskim stadionie Zawiszy zawodniczka Klubu Sportowego Vectra wywalczyła dwa złote medale - 3000 metrów z przeszkodami i na 5000 metrów.

Źródło: anwil.pl