Partner serwisu
29 stycznia 2020

PANEL II: Aktualne trendy w przemyśle

Kategoria: XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, 29-30 stycznia 2020, Płock

Prowadzącym panel „ Aktualne trendy – z jakich rozwiązań skorzysta przemysł?” był Wojciech Blew, Dyrektor Departamentu Technicznego Grupy Azoty Zakładów Chemicznych „Police” S.A.

PANEL II: Aktualne trendy w przemyśle

Panel rozpoczął Andrzej Szczęśniak, niezależny ekspert rynku paliw i gazu, prezentacją: „Trendy gazu ziemnego: świat, Europa, Polska”. W prezentacji prelegent pytał słuchaczy o stan polskiego rynku gazowego, jego parametry, miejsce w europejskim modelu, a także między Rosją a Niemcami. Jak działa konkurencja w kraju i czy dobrze funkcjonują podstawowe instytucje, jak giełda?

„Digitalizacja i rzeczywistość rozszerzona w zakładach chemicznych” to kolejna prezentacja, którą wygłosił Dariusz Mierzejewski z firmy Pepperl + Fuchs. Z kolei Mariusz Szwagrzyk z Endress+Hauser Polska opowiedział o HEARTBEAT TECHNOLOGY, czyli weryfikacji urządzeń pomiarowych Industry 4.0 bez ich demontażu.

„Centrifugal Separation of Chemical Products” to tytuł prezentacji, którą wygłosił Alexander Kraus, GEA Westfalia Separator GmbH.

O innowacyjnej automatyzacji pomiarów w przemyśle chemicznym mówił Łukasz Ziółkowski z Hach Lange Sp. z o.o.

Zwieńczeniem panelu drugiego było wystąpienie Grzegorza Orzeszko, Dyrektora ds. Efektywności Produkcji, Ochrony Środowiska i BHP w Grupie LOTOS S.A. Prezentacja dotyczyła rozwoju technologicznego rafinerii w Gdańsku na przestrzeni ostatnich 20 lat, kiedy to motorem rozwoju była analiza trendów społeczno-gospodarczych, a odpowiedzią – odważne inwestycje wyprzedzające nadchodzące zmiany. Przedstawiciel gdańskiej rafinerii zwrócił uwagę na zakończony w roku 2019 projekt EFRA, który jest zwieńczeniem projektu 10+.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ