Partner serwisu
03 grudnia 2020

Filtr odwróconej osmozy RO5, RO6 i RO7 - podobieństwa i różnice

Kategoria: Aktualności

Woda, która jest dostarczana przez wodociągi, często nie jest zdatna do picia. Nie spełnia wszystkich norm. Jej smak jest metaliczny, a do tego zawiera kamień i zanieczyszczenia, które wtrącają się do urządzeń domowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby zadbać o jakość wody w Twoim domu i swoje zdrowie, stosuj filtry odwróconej osmozy RO5, RO6 i RO7. Czym się różnią od siebie? Jakie właściwości ma woda osmotyczna?

Filtr odwróconej osmozy RO5, RO6 i RO7 - podobieństwa i różnice

Czym jest odwrócona osmoza RO5, RO6 i RO7?

To niedrogi filtr do wody oparty na procesie odwróconej osmozy. Wyposażony jest w zbiornik, który dzięki charakterystycznemu sposobowi filtracji oczyszcza wodę. Filtruje się ją do celów spożywczych, jak i domowych. Filtry odwróconej osmozy są doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Jakie ma właściwości woda osmotyczna i czym jest proces osmozy?

Woda przefiltrowana metodą odwróconej osmozy nie zawiera soli o postaci jonów. Oznacza to, że aż w 95% jest oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. Woda osmotyczna jest bogata w dwutlenek węgla, dzięki temu jest bardziej orzeźwiająca i lepsza w smaku. Procesowi osmozy może zostać poddana tylko zwykła woda. Polega on na tym, że woda musi przejść przez półprzepuszczalną błonę, która znajduje się w systemach nazywanych membraną osmotyczną. Woda osmotyczna jest często wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym, grzewczym, a nawet wojskowym. Może być też stosowana do akwarium.

Filtr odwróconej osmozy RO5

To system standardowy, najbardziej popularny. Możesz go stosować do celów spożywczych, jak i domowych. Wykorzystano w nim membranę osmotyczną o wydajności 75 GPD, czyli do 280 litrów na dobę. Jego zaletą jest to, że jest tani w eksploatowaniu. Należy wymieniać go co 6 miesięcy. Filtr ma wylewkę wysokiej jakości GW–W1-02-CH oraz wkłady filtracyjne: polipropylenowy wkład piankowy 5 mikron, 1 mikron; wkład węglowy blokowy; membranę GPD, wkład liniowy węglowy z orzechów kokosowych oraz zbiornik o pojemności 12l. Urządzenie ma wymiary: 45 cm wysokości, szerokość 35 cm, głębokość 15 cm. Natomiast zbiornik ma wymiary: wysokość 35 cm i średnicę 24 cm. Wszystkie potrzebne akcesoria podczas instalacji dostępne są w komplecie. System oparty jest na standardowych 10-calowych obudowach filtracyjnych. Dostępny jest w dwóch kolorach: nieprzeźroczystym i białym. Filtr odwróconej osmozy R05 ku pisz tutaj.

Filtr odwróconej osmozy RO6

System RO6 pozwala na uzyskanie wody wysokiej jakości. Idealnie nadaje się do stosowania do codziennego użytku, jak i do zastosowań spożywczych. Ma wysoką wydajność i niskie koszty eksploatacyjne. Zastosowana membrana ma przepustowość 75 GPD, dzięki temu możliwe jest uzyskanie aż 280 litrów wody. W zestawie znajduje się wylewka chromowa z zaworem ceramicznym. Filtr odwróconej osmozy RO6 kupisz tutaj.

Filtr odwróconej osmozy RO7

To nowoczesny system uzdatniania wody. Umożliwia szybkie przefiltrowanie wody w dużej ilości. Filtr można montować w szafce pod zlewozmywakiem. Urządzenie ma osobne wejście do wody przeznaczonej do filtracji, jak i wylewkę do poboru wody uzdatnionej. Korzystając z tego systemu, otrzymasz wodę wysokiej jakości, która nadaje się do prac kuchennych, jak i lekko zmineralizowaną, o właściwościach spożywczych. System można podłączyć dodatkowego urządzenia np.: lodówki z kostkarką lodu. W filtrze została zastosowana membrana o wydajności 200 GPD, czyli do 760 litrów na dobę. Zestaw zawiera pompę podnoszącą ciśnienie, elektrozawory, 12-litrowy zbiornik na czystą wodę, bezpieczny zasilacz oraz komputer sterujący pracą systemu. Urządzenie ma wymiary: wysokość od 60 cm do 51 cm, szerokość od 38 cm do 28 cm, a głębokość 28 cm. Zbiornik ma wysokość 35 cm natomiast średnicę 24 cm. Filtr odwróconej osmozy RO7 kupisz tutaj.

wymienione powyżej filtry odwróconej osmozy, są dostępne w sklepie internetowym sklep.osmoza.pl. Możesz je zamówić online. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ponieważ kurier przywiezie zamówienie do Twojego domu. Dowiedz się więcej o osmozie na stronie mikroinstalacje.edu.pl.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ