Partner serwisu
16 grudnia 2020

CDP uznaje LANXESS za światowego lidera w dziedzinie ochrony klimatu

Kategoria: Aktualności

Grupa w czołowych 5 proc. wszystkich ocenianych spółek. Po raz czwarty na "liście klimatycznej A" CDP.

CDP uznaje LANXESS za światowego lidera w dziedzinie ochrony klimatu

Kolonia – Wysiłki LANXESS w walce ze zmianami klimatu ponownie doceniła międzynarodowa inicjatywa na rzecz ochrony klimatu CDP. W ramach ostatniej oceny koncern z branży chemii specjalistycznej po raz kolejny znalazł się na „liście klimatycznej A” jako jeden z 270 podmiotów z całego świata, co plasuje go w pierwszych 5 proc. spośród około 5800 przedsiębiorstw ocenianych przez CDP.

Ocena „A” przyznawana jest organizacjom, które w szczególnie przejrzysty i kompleksowy sposób informują o swoich działaniach na rzecz ochrony klimatu i realizują odpowiednie projekty. LANXESS uwzględniono na „liście A” już po raz czwarty. Koncern od 2012 roku przekazuje CDP dane odnoszące się do ochrony klimatu.

– Ochrona klimatu jest centralnym elementem strategii korporacyjnej LANXESS – akcentuje Hubert Fink, członek zarządu LANXESS AG. – Podkreślamy to poprzez ambitny cel, aby do 2040 roku osiągnąć neutralność klimatyczną. Przyznanie nam przez CDP tytułu lidera w dziedzinie ochrony klimatu po raz kolejny dowodzi, że jesteśmy na dobrej drodze.

- Niedawno koncern LANXESS ponownie znalazł się w europejskich i światowych rankingach Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) – m.in. dzięki bardzo dobrym wynikom w dziedzinie strategii klimatycznej. Producent specjalistycznych środków chemicznych, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazł się na szczycie listy DJSI Europe w kategorii „Chemicals” i awansował na drugie miejsce w DJSI World. – Cieszymy się, że nasze zaangażowanie na rzecz umocnienia zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu spotkało się z tak powszechnym uznaniem – mówi Fink.

Neutralność klimatyczna do 2040

W mijającym roku LANXESS jeszcze silniej skoncentrował swoją działalność na zrówno­wa­żonym rozwoju – najważniejszymi zagadnieniami były ochrona klimatu i efektywność energetyczna. Do 2040 roku producent specjalistycznych środków chemicznych planuje osiągnąć neutralność klimatyczną i wyeliminować emisje gazów cieplarnianych. W 2019 roku LANXESS wyemitował 3,06 mln ton ekwiwalentu CO2 – o około 150 000 ton mniej niż w roku poprzednim.

Więcej informacji na temat dążenia LANXESS do neutralności klimatycznej opublikowano na stronie https://www.climateneutral2040.com.

Większy nacisk na zrównoważoną gospodarkę wodną

LANXESS zwiększył również swoje zaangażowanie w dziedzinie gospodarki wodnej i po raz pierwszy przekazał odpowiednie dane do CDP. Podczas pierwszej kwalifikacji koncern z branży chemii specjalistycznej otrzymał ocenę „B”.

Ostatnio LANXESS wyznaczył sobie ponadto konkretne cele w zakresie zrównoważonej gospodarki wodnej. W ramach „Water Stewardship Program” Grupa będzie początkowo wzmacniać zrównoważoną gospodarkę wodną poprzez realizację konkretnych projektów lokalnych w czterech zakładach na obszarach o największych deficytach wody. Celem jest zmniejszenie bezwzględnego poboru wody w tych zakładach o 15 proc. do 2023 roku. Doświadczenie zdobyte w ramach tych projektów powinno przyczynić się do dalszej poprawy w zakresie gospodarki wodnej na całym świecie.

CDP: Największa przejrzystość w zakresie danych korporacyjnych dotyczących środowiska naturalnego

Celem CDP, niezależnej organizacji non profit, jest zapewnienie ogólnoświatowej przejrzystości w zakresie emisji gazów cieplarnianych oraz gospodarki wodnej i leśnej. W 2020 roku swoje dane przekazało ponad 9600 firm. Czyni to platformę danych CDP jednym z najbardziej wszechstronnych źródeł informacji o środowisku naturalnym na świecie.

Projekt cieszy się obecnie poparciem ponad 515 inwestorów na całym świecie zarządza­jących aktywami o łącznej wartości około 106 bilionów dolarów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ