Partner serwisu
13 kwietnia 2022

Elektroniczny system wydawania, monitorowania i archiwizacji zezwoleń(e-PTW) – zalety dla służb utrzymania ruchu

Kategoria: XV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Dla PKN Orlen S.A. jednym z priorytetów jest utrzymywanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ograniczanie zagrożeń oraz podnoszenie świadomości pracowników w obszarze BHP. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu, jakim jest system e-zezwoleń na prace niebezpieczne jest to znacznie prostsze. Opowie o tym podczas XV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym (24-26 maja 2022, Gdynia) Marek Bożek.

Elektroniczny system wydawania, monitorowania i archiwizacji zezwoleń(e-PTW) – zalety dla służb utrzymania ruchu

Każda praca niebezpieczna, która jest wykonywana na terenie Zakładu Produkcyjnego, wymaga zezwolenia. Te są wydawane w formie elektronicznej. Z rozwiązania można korzystać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Oznacza to możliwość podpisywania zezwoleń oraz dodawania opisu kontroli przez operatora lub wykonawcę w dowolnym miejscu. Komunikacja przez platformę internetową oznacza transparentność systemu e-zezwoleń dla pracowników nadzoru, z możliwością powiadomienia o zdarzeniach, minimalizację błędów podczas wydawania zezwoleń czy szybkiego dostępu do zarchiwizowanych dokumentów.

Podczas generowania zezwolenia Elektroniczny System Zezwoleń na Prace Niebezpieczne, w skrócie e-PTW, sugeruje działania, które mają na celu wyeliminowanie błędów i poprawę bezpieczeństwa pracy.

Przykładowo, w przypadku prac z ogniem czy na wysokości, podpowiada jakich środków ochrony indywidualnej należy użyć. System zadaje też szereg pytań pomocniczych, które podpowiadają, jakie działania należy podjąć podczas wykonywanej pracy.

W trakcie prezentacji poznamy proces wystawiania zezwolenia, zalety i korzyści płynące z pracy z systemem e-PTW oraz plany rozwoju i intergracji systemu z innymi aplikacjami używanymi w PKN.

 

Marek Bożek

Doświadczony manager z wieloletnią praktyką w zarządzaniu procesami produkcyjnymi oraz utrzymania ruchu. Z firmą związany od ponad 20 lat. Aktywny uczestnik wielu programów inwestycyjnych i efektywnościowych realizowanych w ZP Płock oraz jednostkach GK. Prekursor prowadzonych w PKN Orlen wdrożeń z zakresu technologii „Przemysł 4.0”. Bierze aktywny udział w projektach informatycznych, których celem jest wdrożenie narzędzi IT na potrzeby produkcji i utrzymania ruchu.

 

Organizatorem XV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym została Grupa LOTOS.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ