Partner serwisu
26 sierpnia 2022

Studiowanie chemii — postaw na wartościowe podręczniki

Kategoria: Aktualności

Chemia jest nauką ścisłą, łączącą wiedzę przyrodniczą i matematyczną. Praca chemika wymaga więc odpowiednich predyspozycji i pasji, podobnie jak poprzedzające ją studia. Niezbędne są też podręczniki do chemii, nie tylko te zlecone przez wykładowców. Jeśli pasjonujesz się tą dziedziną, możesz samodzielnie sięgać po ciekawe publikacje naukowe dostępne np. w księgarniach.

Studiowanie chemii — postaw na wartościowe podręczniki

Czy są Ci potrzebne podręczniki do chemii na studia?

Wybierając się na studia, bądź przygotowany na koszty związane z zakupem materiałów naukowych. Podobnie jak w szkole, tak i po liceum będą Ci potrzebne podręczniki do chemii na studia - w jednej z dostępnych wersji. Wśród studentów często krążą skserowane komplety kartek, wiele książek możesz też znaleźć w formie elektronicznej. Weź jednak pod uwagę, że pozycje poznawane w trakcie studiów mogą przydać się po ich zakończeniu. Nie bez znaczenia jest też komfort czytania i uczenia się.

My polecamy zakup pełnych książek papierowych, zwłaszcza że można je znaleźć w przyjaznych dla portfela cenach. Na stronie jednej z najpopularniejszych naukowych księgarni PWN znajdziesz wszystkie interesujące Cię publikacje w jednym miejscu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Chemia,2195844,k.html. Są to nie tylko podręczniki do chemii, dzięki którym będziesz w stanie zaliczyć kolokwia i egzaminy, ale też inne interesujące opracowania dla fascynatów dziedziny. 

Uczenie się z książki w wersji papierowej ma wiele korzyści. Jest przyjemniejsze i pozwala na oderwanie się od wszędobylskich ekranów (które przy okazji męczą oczy i kręgosłup). Ułatwia zaznaczanie ważnych fragmentów, co w przypadku e-booków jest również możliwe, jednak w praktyce często przynosi mniejsze efekty. Podręczniki ustawione na półce to coś, co kreuje prestiżowy klimat, zwłaszcza jeśli studiujesz tak wymagający kierunek! To element ekspresji siebie - wyraża Twoje zainteresowania i osobowość.

 

O czym są podręczniki do chemii? 

Jeśli zdecydowałeś się na studiowanie chemii, z pewnością masz o niej pewne pojęcie. Pomoce dydaktyczne na studia, z których korzystają zarówno studenci, jak i wykładowcy, zawierają szeroki zakres wiedzy przydatnej w różnych branżach. Są to m.in.: analityka chemiczna i spożywcza, bioanalityka, chemia aplikacyjna, biochemia, chemia budowlana, chemia i toksykologia sądowa. Część podręczników na pewno zostanie Ci narzucona przez nauczycieli akademickich; możesz też samodzielnie uzupełniać swoją wiedzę.

Podręczniki do chemii na studia, które są chętnie wykorzystywane na uczelniach, to np. “Chemia organiczna” Johna McMurry’ego. Seria w pięciu tomach w przystępny sposób przybliża dziedzinę i nowatorsko wyjaśnia mechanizmy reakcji; układ materiału jest świetny pod względem dydaktycznym i metodycznym. Przyswajanie materiału uprzyjemnia doskonała oprawa graficzna i mnóstwo zadań do rozwiązania. Jeśli chcesz zorientować się, czego prawdopodobnie będziesz uczyć się na studiach, przejrzyj kolejne propozycje.

 

Czym można się zajmować po studiach chemicznych? 

Rozglądasz się za podręcznikami do chemii, ale jeszcze nie wiesz, czy chcesz ją studiować? W naszym kraju studia chemiczne mogą być licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, podjęte zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Wśród przedmiotów maturalnych, które są najczęściej wymagane do podjęcia takich studiów, są: chemia, biologia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, geografia, informatyka i język obcy. W zależności od uczelni możesz wybrać określoną specjalizację. Jaką?

Wśród specjalizacji do wyboru mogą się znaleźć m.in.:

  • chemia środowiskowa,
  • chemia medyczna,
  • chemia kwantowa,
  • chemia kosmetyczna,
  • chemia kryminalistyczna i sądowa,
  • chemia budowlana.

Chemicy pracują więc nie tylko w laboratoriach, instytutach badawczych i szkolnictwie. Ich umiejętności są cenione w przemyśle chemicznym, ale też np. w spożywczym, biotechnologicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym. Chemia jest istotna w oczywistych dziedzinach (np. farmacji), ale też w inżynierii. Chemik może znaleźć pracę w ochronie środowiska, nanotechnologii, kosmetologii.

Jeśli chcesz pracować jako chemik, potrzebujesz nie tylko wiedzy, ale też zdolności logicznego myślenia i dobrej pamięci. Z pewnością przyda Ci się zamiłowanie do eksperymentów i obserwacji reakcji chemicznych, jak również do wykonywania obliczeń i przekształcania wzorów. Czekają Cię zajęcia teoretyczne i praktyczne, w dużej mierze z zakresu nauk ścisłych. 

Posiadasz takie predyspozycje? Wykorzystaj je. Konkurencja na rynku pracy jest w tym zakresie niewielka, dlatego jako wykształcony chemik będziesz pożądanym pracownikiem.

 

Podręczniki do chemii, które pasjonują

Studiowanie chemii i zajmowanie się nią w codziennym życiu nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli czujesz, że to Twoja droga - idź za głosem serca. W księgarniach naukowych znajdziesz nie tylko potrzebne Ci akademickie podręczniki do chemii na studia, ale też frapujące pomoce dydaktyczne. Jeśli interesuje Cię niestandardowe podejście do tematu lub chcesz zaszczepić swoją pasję w najbliższych (również najmłodszych), przyjrzyj się przystępnym pozycjom o zachęcających tytułach.

“Roztwory i spółka”, “Paradoks trucizn”, “Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu”... Czy nie brzmią ekscytująco? Te i inne publikacje znajdziesz w księgarni PWN.

 

źródło: artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ