Partner serwisu
06 marca 2018

Audyt energetyczny: oszczędność czy obowiązek?

Kategoria: XVI Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii

Sebastian Gurgacz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii przeprowadzi warszataty "Już po audycie? Przemysł w poszukiwaniu rozwiązań do poprawy efektywności energetycznej".

Audyt energetyczny: oszczędność czy obowiązek?

Korzyści jakie przynosi audyt energetyczny instalacji przemysłowych to przede wszystkim identyfikacja obszarów o podwyższonym zużyciu energii. Dokładna inwentaryzacja maszyn i urządzeń pozwala stwierdzić, w których obszarach stosowana technologia jest przestarzała i należy rozważyć jej modernizację. Jest to też punkt wyjścia do stworzenia lub aktualizacji polityki energetycznej przedsiębiorstwa. Na podstawie analizy profilu zużycia energii można dokonać jej optymalizacji poprzez, przykładowo, dobranie odpowiedniej taryfy zakupu energii elektrycznej, ciepła czy też gazu albo rozważyć budowę własnego źródła.

Warsztaty zaczną się od prezentacji, w której podsumowane zostaną statystyki URE odnośnie obowiązku wykonania audytu, a także omówione będą dostępne mechanizmy wsparcia w podnoszeniu efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach. Poruszone zostaną także tematy obowiązku wykonania i przygotowań do audytu energetycznego.

Następnie odbędzie się dyskusja z uczestnikami warsztatów. Będzie ona podzielona na bloki tematyczne:
- Audyt energetyczny: oszczędność czy obowiązek?
- Wdrażanie modernizacji zawartych w audycie energetycznym.
- System zarządzania energią, czy kolejny audyt energetyczny?
- Systemowe mechanizmy wsparcia - czy determinują wdrażanie zaleceń zawartych w audycie energetycznym?

Warsztaty poprowadzi Sebastian Gurgacz, który pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Działu Efektywności Energetycznej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za realizację usług KAPE w zakresie audytów energetycznych, audytów efektywności energetycznej, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jest również odpowiedzialny za ofertę produktową KAPE. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, na kierunku Energetyka.

fot. 123rf.com
1
Aleksander Sudoł
2018-03-11
Jeżeli ktoś poważnie podchodzi do tematu poprawy efektywności energetycznej to powinien wybrać certyfikowane jednostki przeprowadzające audyty efektywności energetycznej tj. URE czy KAPE. A jeżeli tylko z obowiązku ustawy to wystarczy zakładowy energetyk który ma głowę na karku.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ