KOGENERACJA S.A. z Grupy PGE Energia Ciepła Honorowym Gospodarzem Kongresu
Honorowym Gospodarzem XIV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbędzie się 7-8 października br. we Wrocławiu jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. z Grupy PGE Energia Ciepła.
PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, lider Linii Biznesowej Ciepłownictwo, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km.
PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Zgierz. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.
Mając na względzie komfort i bezpieczeństwo energetyczne klientów oraz dbałość o poprawę jakości środowiska naturalnego, PGE Energia Ciepła jest najbardziej efektywną firmą ciepłowniczą w Polsce, firmą ciepłowniczą pierwszego wyboru, największym wytwórcą i dostawcą ciepła sieciowego oraz inicjatorem zmian w sektorze.
PGE Energia Ciepła planuje zwiększanie potencjału ciepłowniczego, wzrost udziału w zarządzaniu sieciami ciepłowniczymi, a do 2030 roku budowę 1000 MWe nowych mocy kogeneracyjnych. Ambicją PGE Energia Ciepła jest, aby również do roku 2030 udział paliw niskoemisyjnych w produkcji energii przekroczył 50 proc.
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółka PGE Energia Ciepła należącej do Grupy Kapitałowej PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. KOGENERACJA składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Zawidawie oraz EC Czechnica w Siechnicach. Od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu. W Siechnicach, w miejscu obecnej elektrociepłowni węglowej, spółka planuje uruchomić nowoczesną proekologiczną jednostkę gazową, z której zaopatrywać będzie w ciepło gminę Siechnice oraz południową część Wrocławia.
Komentarze