Partner serwisu
30 września 2020

Być innowacyjnie bezpiecznym

Kategoria: XIX Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, 28-30 września 2020, Szczecin

Prowadzącym panel III w ramach konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych był Pan Paweł Dadasiewicz, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Być innowacyjnie bezpiecznym

Panel rozpoczęła Agnieszka Gajek z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Centralnego Instytutu Badawczego, prezentacją: Pracownik 4.0 – różnorodność potrzeb i oczekiwań vs. obecna edukacja. W prezentacji prelegentka omawiała efekt Krugera-Dunninga i jak sprawdza się on w odniesieniu do naszych kwalifikacji zawodowych. Agnieszka Gajek w swojej wystąpieniu, pytała: jak się uczyć? Co musi zrobić pracodawca, aby pracownik był efektywny i w końcu czy my potrafimy się uczyć, tak aby nasza wiedza była zastosowana w praktyce?

Kolejną prezentację: „Cyber (nie)Bezpieczeństwo Przemysłowych Systemów Sterowania – czyli jak efektywnie chronić krytyczne zasoby infrastruktury sieciowej” wygłosił Roland Kulanek z firmy Rockwell Automation Sp. z o.o.

– Bezpieczeństwo dla zakładów przemysłowych jest jedno. Jest to proces ciągły, w którym jeśli nie będziemy wiedzieli na jakim jesteśmy etapie, nie będziemy mogli się czuć bezpiecznie – powiedział przedstawiciel firmy Rockwell, który starał się przekazać uczestnikom jak zrozumieć swoją infrastrukturę OT/ICS.

Z kolei Maciej Skórka z TEKNISKA POLSKA Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o. mówił o trzech filarach cyberbezpieczeństwa w systemach produkcyjnych w nowoczesnym zakładzie chemicznym, jakimi niewątpliwie są sieci, narzędzia i kompetencje. Mówiąc o sieciach przedstawiciel firmy w prezentacji tłumaczył dlaczego sieć jest tak ważna. Na co należy zwrócić uwagę przy jej projektowaniu? – Ciągłość działania procesu przemysłowego, wydajność i bezpieczeństwo – wymienił Maciej Skórka.

Zwieńczeniem panelu było wystąpienie Agaty Tomczak i Macieja Świerskiego z CIECH Soda Polska S.A. Prezentacja dotyczyła wsparcia zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem procesu przemysłowego poprzez WEB & Aplikację „Mobilny Obchodowy”.

Podczas prelekcji zaprezentowane zostało urządzenie MobiPad, na którym zainstalowana aplikacja PromanMobile w znaczny sposób zwiększa bezpieczeństwo instalacji w CIECH Soda Polska S.A. Platforma Proman zapewnia zbieranie wszystkich informacji o zgłaszanych usterkach, co pozwala na właściwe planowanie budżetu UR oraz podejmowanie decyzji remontowych, a także działań korygujących w obszarze BHP.

fot. BMP
szymek
2020-10-15
z chęcią poczytałbym więcej o tej aplikacji Ciecha
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ