Sympozjum CHEMIA 2021 trwa. Tym razem nie w Płocku, a w sieci
Pandemia nie pozwoliła nam spotkać się w tym roku w Domu Technika w Płocku. Jednak XXVII Sympozjum CHEMIA 2021 ruszyło, tym razem spotkaliśmy się w sieci. Licznie zgromadzonych przed monitorami uczestników przywitali w imieniu organizatora, firmy BMP, prezes zarządu Adam Grzeszczuk; a w imieniu Gospodarza Honorowego PKN ORLEN S.A. Józef Węgrecki, Członek Zarządu ds. Operacyjnych.
O czym będziemy mówić podczas XXVII Sympozjum CHEMIA 2021?
Nie zabraknie podsumowań i wyciągania wniosków z tego, co działo się w 2020 r. Nie ograniczymy się jedynie do przeszłości. Będziemy prognozować, co przyniesie 2021 rok i kolejne lata.
- Według przewidywań ekspertów czekają nas dalsze trudne miesiące funkcjonowania w realiach pandemii. Czeka nas czas odbudowywania gospodarki - mówił w czasie otwarcia konferencji Przemysław Płonka, redaktor naczelny Wydawnictwa BMP. - Do tego dochodzi wiele wyzwań regulacyjnych. Europejski Zielony Ład, strategia zrównoważonych chemikaliów, strategia tworzyw sztucznych - dodała Joanna Jaśkowska, redaktor czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl.
O kondycji polskiego przemysłu chemicznego w obliczu pandemii COVID-19 obszernie opowiedział dr inż. Paweł Bielski, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego.
Co w programie?
- 4 panele tematyczne
Od komputera do sztucznej inteligencji. Digitalizacja w firmie chemicznej
Od techniki do technologii. Optymalizacja i efektywność na co dzień
Od pomysłu do wdrożenia. Innowacyjność w przedsiębiorstwach
Od odpadu do produktu. Obieg zamknięty, czyli wykorzystanie posiadanych zasobów
- 2 debaty
Współczesne wyzwania i szanse rozwoju polskiej chemii. Jakie nadchodzą zmiany
Klimat a chemia polska. Przemysł chemiczny w kontekście wyzwań polityki środowiskowej
Komentarze