PANEL I Nowoczesne rozwiązania dla użytkowników pomp
Nowoczesne rozwiązania dla użytkowników pomp – taki tytuł nosił pierwszy panel techniczny, który odbył się w ramach XXVII Kongresu Użytkowników Pomp 2021 w Kazimierzu Dolnym.
Nowoczesne rozwiązania dla użytkowników pomp to tytuł pierwszego panelu podczas Kongresu Użytkowników Pomp, poprowadził go Adam Grzeszczuk, Prezes Zarządu, BMP Sp. z o.o. Sp.K.
Pierwszy referat pn. Zróżnicowanie rozwiązań systemowych dla nadzoru stanu technicznego pomp wygłosił Ryszard Nowicki, NOVITECH+. Prelegent mówił o tym, jak monitorować grupę pomp w większym systemie produkcyjnym i przedstawił powiązania systemowe: grupa pomp a cyberbezpieczeństwo i przemysł 4.0, a także powiązanie z systemem ERP.
Po pierwsze zapobiegać – nowe rozwiązania w układach pracy pompowych uszczelnień czołowych to tytuł prelekcji Zenona Gawronka, z firmy AESSEAL Polska Sp. z o.o. Grupa firm AESSEAL zatrudnia światowej klasy specjalistów w branży uszczelnień mechanicznych. Oferuje szczelne uszczelnienia pomagające chronić urządzenia i środowisko naturalne, wsparcie techniczne i pomoc na miejscu zapewniane użytkownikowi w każdym sektorze przemysłu, obniżenie kosztów eksploatacji – redukcję kosztów serwisowania uszczelnień w porównaniu z innymi wiodącymi dostawcami, wsparcie w doborze optymalnych uszczelnień indywidualnie do istniejących warunków pracy, a także serwis AESSEAL – odznaczający się wyjątkową szybkością reakcji osiągniętą dzięki najnowszej technologii konstruowania i wytwarzania oraz odpowiednim stanom magazynowym.
Jak w prosty sposób monitorować stan pracy pomp i uszczelnień? Kompleksowe rozwiązania uszczelniające i predykcyjne do pomp. Na te pytanie starał się odpowiedzieć Konrad Kowalski, z firmy CHESTERTON International Polska Sp. z o.o. - Czy można przewidzieć awarię? Czy ktoś z Państwa spodziewa się awarii po powrocie z konferencji, albo za rok? Przewidywanie awarii jest bardzo trudne, awarie pomp nie zawsze zaczynają się od drgań i zmian temperatury powierzchni, są związane także z innymi komponentami. Sumarycznie ok. 65% awarii pomp zwiazanych jest z uszczelnieniami - mówił Konrad Kowalski. Prelegent przedstawił system Chesterton Connect, narzędzie do predykcyjnego utrzymania ruchu, który skupia się nie tylko na diagnostyce, ponieważ to także rozwiązanie dla wielu problemów dotyczących awarii pomp.
Kolejną prelekcję, pod tytułem: Sprawność pomp czy bezpieczeństwo eksploatacji – strategia wyboru systemu tłoczenia ścieków w dużych aglomeracjach miejskich, wygłosił Mariusz Simiński, z firmy Hydro-Vacuum S.A. - Zmierzamy w kierunku tego, aby tworzyć pompy, które będą spełniały oczekiwania naszych klientów. Bezpieczeństwo i sprawność to coś, co próbujemy połączyć w naszych pompach - podkreślał Mariusz Simiński.
Postęp w technologii materiałowej pomp szlamowych przedstwił Marian Żądło, przedstawiciel firmy WEIR MINERALS POLAND Sp. z o.o. - W Weir Minerals dostarczamy doskonałe, odporne na zużycie produkty inżynierskie z niezrównanym serwisem i wsparciem, które zwiększa produktywność i zmniejsza koszty eksploatacji mówił Marian Żądło. - Dzięki szerokiej gamie zaufanych marek pomagamy naszym klientom rozwiązać ich kluczowe problemy - długowieczność, wydajność i efektywność - dodał prelegent. Firma Weir działa na rynku od 1893 r.
Miłosz Sudoł z VICTAULIC Europe przedstawił prelekcję pn. "Optymalizacja układów pompowych" - Jesteśmy producentem systemu rowkowego, daje on mniej elementów konwencjonalnych, co przekłada się na mniej elementów do kontrolowania i na to, aby układ działał sprawnie - mówił Miłosz Sudoł.
Komentarze