Partner serwisu
07 grudnia 2021

POPIHN Patronem Merytorycznym XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022

Kategoria: XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego przyjęła rolę Partnera Merytorycznego XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022, które odbędzie się 25-26 stycznia w Płocku.

POPIHN Patronem Merytorycznym XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022

8 grudnia 1995 r. rozpoczęła działalność POPiHN, która reprezentuje największe przedsiębiorstwa sektora paliwowego. Od tego czasu sprzedaż paliw do napędu pojazdów wzrosła dwukrotnie, do poziomu ponad 25 mln ton, a ropa naftowa stała się dominującym źródłem energii w Polsce. W tym roku szacowane zużycie ropopochodnych paliw transportowych wyniesie ok. 250 TWh,
czyli blisko o połowę więcej energii, niż całe krajowe zużycie prądu elektrycznego

 

Członkowie POPiHN

...realizują projekty zwiększające efektywność energetyczną, podnoszą sprawność infrastruktury produkcyjnej i przesyłowej oraz inwestują w odnawialne źródła energii, paliwa niskoemisyjne oraz szybkie ładowarki do pojazdów elektrycznych.
Działania te są filarami transformacji energetycznej. Przemysł naftowy ma do odegrania kluczową rolę w redukcji emisji gazów
cieplarnianych oraz osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu.

 

Eksperci POPiHN...

opracowali kompleksowy system analityczno-statystyczny, który zbiera dane o rynku paliw płynnych i olejów smarowych. Dzięki temu możliwe jest sporządzanie okresowych analiz i raportów, które są głównym źródłem wiedzy na temat sektora.
Przetwarzane na bieżąco dane mogą pomóc w realizacji największego i najpoważniejszego wyzwania, które stoi obecnie przed branżą paliwową – jak w optymalny sposób wdrożyć w Polsce koncepcję transportu niskoemisyjnego, by skutecznie chronić środowisko,
przy uwzględnieniu relatywnie niskiego poziomu zamożności społeczeństwa polskiego względem konsumentów z Europy Zachodniej.

 

Dzisiaj paliwo oferowane przez polskie stacje paliw spełnia bardzo wymagające normy środowiskowe.
Polskie rafinerie należą do światowej czołówki pod względem zaawansowania technologicznego i kompleksowości przerobu ropy
naftowej. Krajowe rurociągi oraz bazy paliw, modernizowane, ale też rozbudowywane, zapewniają niezakłóconą logistykę sektora.

W 2019 r. wydobycie i zużycie ropy naftowej przekroczyło rekordowy poziom 100 milionów baryłek dziennie.
Jak wynika z prognozy OPEC czy MAE paliwa ropopochodne jeszcze długo będą nieodłącznym elementem gospodarki światowej,
a tym samym gospodarki polskiej. W związku z tym Organizacji nie zabraknie pracy w zakresie tradycyjnych paliw transportowych.
Co więcej, dodatkowo zostaną na nią nałożone nowe obowiązki związane z transformacją energetyczną Polski.

Celem POPiHN pozostaje w pełni konkurencyjny, przyjazny klientom rynek, a także zapewnienie bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, działających w obszarze produkcji i dystrybucji paliw ciekłych oraz olejów smarowych. Członkowie POPiHN już dziś odgrywają ważną rolę w przechodzeniu do gospodarki niskoemisyjnej, wspierając zrównoważony rozwój oraz ochronę klimatu. Co istotne, na horyzoncie rysują się „zielone” rafinerie, wytwarzające przyjazne środowisku paliwa i komponenty dla innych sektorów gospodarki.

 

Organizatorem XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022 jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym PKN ORLEN S.A.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ