W niełatwych czasach szukamy STRATEGII dla polskiej chemii
– W trudnych warunkach przychodzi nam prowadzić to wydarzenie. W zeszłym roku odbyło się w formule online. W 2020 r. mieliśmy to szczęście, że spotkaliśmy się jeszcze osobiści. Tę edycję staramy się bezpiecznie przeprowadzić. BMP oznacza Bezpieczne Możliwości Porozumienia – mówił Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP 25 stycznia podczas uroczystego otwarcia XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022.
W uroczystym otwarciu sympozjum głos zabrali: Adam Grzeszczuk, prezes zarządu Wydawnictwa BMP, które jest organizatorem spotkania; Józef Węgrecki, członek zarządu PKN ORLEN S.A., Gospodarza Honorowego, i Andrzej Ziółkowski, prezes Urzędu Dozoru Technicznego, Partnera Wydarzenia.
To tradycja, że na początku roku spotykamy się w Płocku, by rozmawiać o chemii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji sympozjum jest strategia dla chemii – mówił Adam Grzeszczuk, który w prezentacji wprowadzającej przedstawił aktualną sytuację makroekonomiczną.
Może nas nie ma na tej sali tyle co zwykle, ale jestem wdzięczny tym osobom, które dotarły. To, że tu jesteśmy, świadczy o potrzebie tego typu spotkań – mówił Józef Węgrecki, członek zarządu PKN ORLEN S.A., który zwrócił uwagę na postęp, z którym mamy obecnie do czynienia: – Proszę sobie przypomnieć spotkanie przed rokiem, jaki nastąpił skok, postęp – wymuszony przez rynek. Musimy szukać nowych rozwiązań i staramy się je rozwijać, pchać do przodu. Chodzi o przyszłość. O konkretach będziemy mówić w panelach, natomiast nie ma wątpliwości, że to jest czas kształtowania nowych kierunków i staramy się to jako wiodąca firma robić. Widzimy przyszłość w wodorze i paliwach syntetycznych – kontynuował. – Ta konferencja ma inspirować do odważnych decyzji i pójścia do przodu – dodał.
Chemia to niesamowity potencjał, co ujawnia się m.in. w sytuacji, z jaką mamy do czynienia obecnie. Bez chemii nie byłoby tego, co potrzebne jest nam do ochrony naszego życia w kontekście covidu – płynów do dezynfekcji, maseczek... To było wyzwanie dla branży. UDT chce się wpisać w jej rozwój, chcemy dbać o bezpieczeństwo – mówił Andrzej Ziółkowski, prezes Urzędu Dozoru Technicznego. – Mamy do czynienia z kryzysową sytuacją – nieprzewidywalnością świata. Pamiętajmy, że „Dobrego kryzysu nie można zmarnować” – jak mówił Winston Churchill – podsumował prezes UDT.
Przed nami dwa dni dyskusji, 5 paneli tematycznych, 2 debaty i niezliczona liczba rozmów kuluarowych.
Komentarze