UR w czasie transformacji – trwa konferencja w Kazimierzu
Cyfryzacja w UR, optymalizacja procesów UR w zielonej transformacji, zwiększanie efektywności – to niektóre z tematów poruszanych w trakcie 16. edycji konferencji Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbywa się w Kazimierzu.
– Dziękujemy, że kolejny raz tak licznie zaszczyciliście nas państwo swoją obecnością, zwłaszcza że dla naszej firmy ten rok jest wyjątkowy z powodu jubileuszu 30-lecia działalności – powitał gości Mateusz Grzeszczuk, dyrektor operacyjny BMP.
Podziękował Honorowemu Gospodarzowi, Partnerom (firmie Ecol Sp. zo.o. oraz IP&S) oraz Partnerowi Branżowemu – Rafinerii Gdańskiej, którzy angażowali się w przygotowanie konferencji – jednego z większych w Polsce spotkań dla specjalistów z branży UR w polskiej chemii. – W tegorocznym spotkaniu bierze udział ponad 300 uczestników, w programie przygotowaliśmy 5 paneli tematycznych, debatę, a wcześniej Akademię BMP oraz wycieczkę techniczną. Zaprosimy państwa do wizyt na prawie 50 stoiskach – wymieniał M. Grzeszczuk.
– Przygotowując program braliśmy pod uwagę aktualne trendy, jak i sytuację makroekonomiczną – kontynuował Adam Grzeszczuk, prezes BMP. – Będziemy więc dyskutowali o przemyśle 4.0, o digitalizacji, optymalizacji, efektywności, prewencji i predykcji, ale i o wyzwaniach związanych m.in. z kryzysem energetycznym czy zieloną transformacją przemysłu – dodał.
Kunszt UR
– To dla mnie duży zaszczyt, że w imieniu zarządu Grupy Azoty mogę powitać państwa na 16. edycji konferencji. Konferencji, której program – tak jak i podejście do UR – nieustannie się zmieniał, ewoluował – przywitał gości Zbigniew Paprocki, członek zarządu, dyrektor generalny Grupy Azoty S.A. – Niegdyś mówiliśmy o reaktywnym UR, by następnie coraz częściej poruszać temat predykcji, digitalizacji, zaawansowanych systemów komputerowych. Ta ewolucja musiała nastąpić też w sposobie myślenia, a co więcej – musimy wciąż dostosowywać się do nowych wyzwań – podkreślał Zbigniew Paprocki, który wymienił najważniejsze, aktualne zagrożenia, w tym te związane z cyberatakami. – Wyzwaniem w obecnych czasach, kiedy to szczególnie widać „kunszt” w UR, jest również tryb pracy, w jakim działają zakłady chemiczne. Gdy pojawia się konieczność obniżania obciążenia instalacji, wyłączanie ich na krótki czas, utrzymywanie w gotowości, by mogły płynnie podjąć produkcję – mówił.
– Obecny kryzys energetyczny to nie tylko problem dla handlu i produkcji, ale przede wszystkim utrzymania ruchu – zaznaczył Jacek Janiszek, wiceprezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. – Wspomniane „wachlowanie” produkcją, zmiany czasu remontów, ich dynamiczne planowanie to wielkie wyzwanie, tym bardziej więc życzę wszystkim, byśmy na tegorocznej konferencji znaleźli odpowiedzi na jak najwięcej pytań, wątpliwości. Byśmy zyskali wiedzę, nowe doświadczenia i kontakty, które pomogą w codziennym utrzymaniu ruchu – podsumował.
***
Organizatorem XVI Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbywa się w dniach 22-24 maja br. w Kazimierzu Dolnym jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym – Grupa Azoty.
Komentarze