Partner serwisu
24 maja 2023

Klucz Sukcesu dla Wiesława Lacha

Kategoria: XVI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Klucz Sukcesu to szczególne wyróżnienie przyznawane przez Wydawnictwo BMP, osobom które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego przemysłu. Podczas konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, statuetkę otrzymał Wiesław Lach, emerytowany Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Produkcji i Bezpieczeństwa Grupy Azoty S.A. Laudację wygłosił Paweł Sierakowski – laureat tej nagrody.

Klucz Sukcesu dla Wiesława Lacha

Statuetka "Klucz Sukcesu" przy okazji 16 edycji konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbyła się 22-24 maja br. w Kazimierzu Dolnym trafiła do Wiesława Lacha, emerytowanego Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Produkcji i Bezpieczeństwa Grupy Azoty S.A. Wydawnictwo BMP oraz Kapituła przyznały te wyjątkowe wyróżnienie Panu Wiesławowi za całokształt pracy zawodowej oraz znaczący wkład w rozwój polskiego przemysłu chemicznego. W imieniu laureata statuetkę odebrał Zbigniew Paprocki, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A., który odczytał podziękowanie przygotowane przez laureata.

 

PODZIĘKOWANIE:

Szanowna Kapituło, Szanowni Państwo, Koleżanki Koledzy,

Już ponad rok jestem tylko obserwatorem wydarzeń, czy nowych trendów, omawianych i pokazywanych podczas prezentacji na konferencjach dotyczących szeroko rozumianego zarządzania techniką.

Dziękuję za wyróżnienie mnie tą nagrodą - cenną dla mnie z wielu powodów.

Konferencje BMP zawsze mają wysoką ocenę poziomu merytorycznego informacji o nowych rozwiązaniach technicznych i organizacyjnych  prezentowanych i omawianych na tych spotkaniach, w tym także podczas ciekawych paneli  dyskusyjnych. 

Podkreślić też chciałbym zawsze znakomitą organizację tych konferencji i dobrą atmosferę tworzoną przez Organizatorów, dlatego jestem naprawdę zaszczycony otrzymaniem tej nagrody traktując ją jednocześnie jako uznanie dla Grupy Azoty, którą w tym obszarze wielokrotnie reprezentowałem, starając się popularyzować nowe trendy w utrzymaniu technicznym instalacji.

Pewien dyskomfort sprawia mi jedynie włączenie mnie do tak szacownego grona Laureatów tej Nagrody, ludzi, którzy wywarli rzeczywiście wpływ na rozwój szeroko rozumianej Chemii w obszarach: technika, przemysł i nauka.

Serdeczne podziękowania składam także wszystkim Kolegom i Koleżankom szczególnie z Grupy Azoty (ale i nie tylko) za możliwość odbycia ciekawych dyskusji w czasie tych konferencji i możliwość wymiany doświadczeń.

Zagadnienia utrzymania technicznego i eksploatacji mają w mojej opinii duże możliwości rozwoju; także w sensie ewolucji podejścia do wszystkich etapów realizacji projektów i oceny efektywności technicznej, energetycznej.

Standardem jest już poszerzona ocena i analiza ryzyk, realizacja pierwszych projektów opartych na filozofii czy może raczej zasadach sztucznej inteligencji – odpowiednio zdefiniowanych (machine learning). Powszechne jest już szukanie nowych szans poprawy efektywności z uwzględnieniem cyklu życia instalacji.

Dziękując jeszcze raz życzę pomyślnych obrad, a przede wszystkim możliwości odbywania cyklicznie tych ciekawych spotkań.

 

 

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ