Partner serwisu
21 stycznia 2015

Płocka CHEMIA ruszyła

Kategoria: XXI Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA

– To dla wielu z nas kolejne sympozjum, które przyczyni się do poprawy wiedzy o chemii, bezpieczeństwie procesowym czy doskonałości operacyjnej – powiedział Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN, podczas uroczystego otwarcia XXI sympozjum Chemia 2015 w Płocku.

Płocka CHEMIA ruszyła

– Chemia charakteryzuje się obecnie w dużej mierze zmiennością. Mamy parę problemów, z którymi się borykamy, m.in. cena ropy. Na dzień dzisiejszy jest dobrze, kłopot polega na tym, ile to będzie jeszcze trwało? – powiedział podczas uroczystego otwarcia XXI Sympozjum CHEMIA Piotr Chełmiński, członek zarządu PKN ORLEN S.A.

Zgodził się z nim Jerzy Majchrzak z Ministerstwa Gospodarki: – Któż z nas rok temu spodziewał się, że będziemy mieli ropę po 50 dolarów czy nowego premiera – mówił, podkreślając wyzwania stojące przed branżą. – Zachęcam do wykorzystania naszego spotkania w Płocku do nawiązywania nowych kontaktów, bo bezpośrednie relacje z wielkimi graczami na rynku pomogą wspólnie odpowiedzieć na problemy rynkowe.

Głos zabrał również Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego: – Szczególnie miło mi powitać wszystkich na XXI konferencji. Skończył się rok pełen zawirowań, ale zapowiada się rok pełen wyzwań – otwieranie się Unii na Stany Zjednoczone czy wiele regulacji środowiskowo-energetycznych. Przed nami dwa dni owocnych obrad. Obyśmy potrafili wypracować najlepsze rozwiązania dla polskiej chemii – życzył uczestnikom sympozjum prezes Izby.

– Popularność Sympozjum Chemia jest tak duża, że niektórzy w UDT czekają na nie cały rok, żeby się tutaj spotkać, gdyż mocno cenimy to, żeby być aktywnymi we współpracy z klientem – powiedział Przemysław Ligenza, wiceprezes Urzędu Dozoru Technicznego: – A rynek? Zmieniał się, zmienia i będzie się zmieniał.

W programie
W programie sympozjum są m.in. debaty poświęcone branży chemicznej i petrochemicznej, sektorowi naftowemu, jak również energetyce w przemyśle chemicznym.

Sympozjum to również okazja do integracji branży oraz możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami i produktami na stoiskach firm.

W spotkaniu, którego Honorowym Gospodarzem jest tradycyjnie PKN ORLEN S.A., uczestniczy ponad 330 osób – przedstawicieli przemysłu chemicznego, rafinerii, energetyki oraz instytucji i uczelni.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ