Partner serwisu
08 grudnia 2015

Jak wygląda logistyka w Grupie Azoty

Kategoria: Z życia branży

Właśnie do krwioobiegu można porównać rolę, jaką pełni w Grupie Azoty logistyka. I nie chodzi tylko o sprawne dostarczenie produktów do naszych klientów, ale także o transport surowców i półproduktów pomiędzy poszczególnymi zakładami.

Jak wygląda logistyka w Grupie Azoty

Kolej to podstawa

Transport kolejowy, ze względu na możliwości tonażowe, znajduje się na czołowym miejscu w architekturze rozwiązań logistycznych Grupy Azoty. Rocznie Nasze Zakłady przetwarzają 11 mln ton towarów (7 mln – produkty gotowe, 4 mln – surowce). Aby zwiększyć efektywność przewozów, w październiku ubiegłego roku zdecydowaliśmy o kontynuacji współpracy z PKP Cargo. Dzięki nowemu kontraktowi w okresie od marca 2015 do marca 2016 r. największy polski przewoźnik kolejowy przetransportuje na potrzeby Grupy Azoty ok. 1,5 mln t węgla kamiennego, czyli aż o 0,3 mln t więcej niż ustalono w poprzedniej umowie. Ponadto PKP Cargo będzie przez dwa lata odpowiadać za przewóz produktów chemicznych, kontenerów oraz innych towarów.

Nowoczesne rozwiązania

Istotnym elementem dbałości Grupy Azoty o obszar logistyki jest modernizacja bocznicy kolejowej w Kędzierzynie-Koźlu, łączącej Nasze Zakłady z krajową siecią kolejową. Rozległa infrastruktura, służąca Grupie Azoty ZAK S.A., zyska nowoczesny elektroniczny system nastawczy. Usprawni on nie tylko płynność realizowanych transportów, ale także wpłynie znacząco na wzrost ich bezpieczeństwa. Doświadczenie wieloletniej współpracy z partnerami projektu, jakimi są CTL Logistics i CTL Chemkol, stanowi gwarancję efektywnej realizacji przedsięwzięcia.

Na lądzie i na morzu

Choć spółka PKP Cargo już realizowała transport naszych produktów do Szwecji, wykorzystując połączenia promowe i samochodowe, to jednak często potrzeby są o wiele większe. W tym celu, w barwach Grupy Azoty, będą pływać dwa masowce szczecińskiego armatora, firmy Unibaltic. Dzięki statkom „Thopaz” i „Thurkus” nasze produkty będą docierać nie tylko do odbiorców w basenie Morza Bałtyckiego, ale także do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Poprzez coraz lepiej funkcjonujący obszar logistyki i transportu, Grupa Azoty jest w stanie nie tylko efektywniej konkurować w Europie i na świecie, ale przede wszystkim tworzyć silne relacje handlowe z partnerami w różnych zakątkach naszego globu.

 

Źródło,fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ