Partner serwisu
05 lutego 2016

PIPC: Coraz mniej poszkodowanych w wypadkach w przemyśle chemicznym

Kategoria: Z życia branży

Bezpieczna Chemia
Pozytywną rolę w zmianie tej kultury bezpieczeństwa odgrywa prowadzony przez Polska Izbę Przemysłu Chemicznego Program „Bezpieczna Chemia”. Program jest prowadzony pod hasłem: „w bezpieczeństwie nie ma konkurencji” i jego głównym celem jest wzmocnienie wśród pracowników zakładów chemicznych wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa procesowego. „Bezpieczna Chemia” została zainicjowana w 2014 r. W ramach programu m.in. odbywają się seminaria, na których przedstawiciele zakładów wymieniają się najlepszymi praktykami w zakresie ograniczania wypadkowości.

- Program „Bezpieczna Chemia” pokazuje, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Polska znajduje się w awangardzie regionu Europy Centralnej. Polska Chemia to jedyna branża gospodarki, która wdrożyła kompleksowy projekt mający na celu zmniejszanie liczby wypadków w przedsiębiorstwach – mówi Paweł Zawadzki. – Mamy się czym chwalić, co nie oznacza, że nie mamy ambicji, żeby za rok statystyki były jeszcze lepsze. Obecnie rozwijamy bazę zdarzeń wypadkowych i awarii, tzw. „repozytorium analityczne”, które zapewnia ograniczenie ryzyka wystąpienia awarii w przedsiębiorstwie poprzez zastosowanie działań, które sprawdziły się w innych przedsiębiorstwach.

 

Partnerami Strategicznymi Programu "Bezpieczna Chemia" są: PKN Orlen S.A. i Grupa Azoty S.A.
Partnerami Głównymi są PCC Rokita S.A. i Anwil S.A.

* dane za: Monitoring rynku pracy. Wypadki przy pracy w okresie I-III kwartał 2015 r., Główny Urząd Statystyczny 2015; Monitoring rynku pracy. Wypadki przy pracy w okresie I-III kwartał 2014 r., Główny Urząd Statystyczny 2014.

 

Źródło: PIPC

fot.: freeimages

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ