Nabór do projektu Ekoinnowacje na Podlasiu
Od 28 sierpnia do 29 września 2017 roku składać można wnioski w ramach działania 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach Typ 2. Ekoinnowacje. W konkursie mogą brać udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP). Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych to 5 000 000 PLN, minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych sięga 100 000 PLN. Całkowity budżet to 20 000 000 PLN.
Wsparciem objęte będą następujące typy projektów:
- rozwiązania służące zintegrowanemu podejściu do kwestii efektywnego wykorzystania zasobów, w tym energii i surowców,
- inwestycje ograniczające materiało- i energochłonność oraz związane z odzyskiem surowców wtórnych,
- przedsięwzięcia związane z „zieloną gospodarką”, „zielonymi” produktami,
- innowacje w takich branżach jak recykling odpadów, oczyszczanie zużytej wody i ścieków, filtracja i kontrola emisji itp.
- inwestycje mające na celu poprawę jakości powietrza w sektorze MŚP poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych ze źródeł punktowych oraz wsparcie działalności monitoringowej i pomiarowej,
- działania w zakresie dostosowania istniejących instalacji produkcyjnych do standardów najlepszych dostępnych technik (best available technology – BAT), wsparcie inwestycji dostosowujących do wymogów ochrony środowiska,
- działania związane z wdrażaniem systemów zarządzania środowiskowego oraz uzyskania certyfikowanych ekoznaków, proekologicznym zarządzaniem i proekologicznym marketingiem,
- rozwiązania informatyczne sprzyjające oszczędności energii i wspierające wdrożenie zielonej rachunkowości w przedsiębiorstwie.
Wsparciem objęte będą wyłącznie projekty:
- w wyniku realizacji których zmniejszy się zużycie energii elektrycznej, surowców i/lub materiałów w przeliczeniu na jednostkę produktu lub usługi,
- które dotyczą recyklingu odpadów, oczyszczania zużytej wody i ścieków, redukcji i kontroli emisji, bądź w wyniku realizacji których powstanie tzw. „czystszy produkt” lub proces.
Poziom dofinansowania:
- dla mikro i małych przedsiębiorstw – do 70% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
- dla średnich przedsiębiorstw – do 60% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Maksymalny poziom dofinansowania wydatków objętych pomocą na usługi doradcze dla MŚP - 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, bez względu na wielkość przedsiębiorcy.
Maksymalny poziom dofinansowania wydatków objętych pomocą de minimis- 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, bez względu na wielkość przedsiębiorcy.
Istotne jest aby prowadzić działalność na terenie województwa podlaskiego (informacja o posiadaniu siedziby lub oddziału lub miejsca prowadzenia działalności).
Więcej informacji TUTAJ
Komentarze