Partner serwisu
12 czerwca 2019

VI Kongres Polska Chemia za nami!

Kategoria: Aktualności

W pierwszej części dnia rozmowy ekspertów rozpoczęły się od jednego z kluczowych tematów dla polskiej gospodarki czyli od bloku Surowce przyszłości. Trzecia Debata Strategiczna Co i czy w ogóle zastąpi konwencjonalne surowce. Magazynowanie energii, potencjał jak niesie ze sobą OZE, wyzwanie jakie stawia nam elektromobilność czy fotwoltaika to tylko niektóre aspekty, które poruszyli przedstawiciele Sejmu RP, Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytut Chemii Przemysłowej, Grupy Azoty S.A., PKN Orlen S.A. oraz EY. Ostatnia Debata Strategiczna Nowe surowce – rozwiązania dla „plastics ban” miała za cel szukanie odpowiedz m.in. na pytania czy „Plastics ban” to chwilowa moda czy jedyna ścieżka rozwoju? Alternatywy dla plastików – czy działają? Jak sprostać trendowi i wymaganiom konsumentów? Debatujący wskazali, że w związku z „Plastics ban” i zmieniającymi się oczekiwaniami klientów co do produktu – musi nastąpić zmiana struktury produktowej, ale do tego musi się bardzo dużo wydarzyć, trzeba przełamać mnóstwo barier i będzie to bardzo kosztowny proces. Zgromadzeni widzowie usłyszeli, o palącym problemie zanieczyszczeń. Mimo że Europa nie jest głównym źródłem zanieczyszczeń to europejskie dążenie do GOZ jest bardzo przyszłościowe. Uczestnicy Kongresu wspólnie doszli do wniosku, że w ciągu najbliższych 20 lat konwencjonalne surowce będą miały adekwatne alternatywy (Clariter Poland Sp. z o.o., Dow Polska Sp. z o.o., PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Synthos S.A, Kancelaria CMS).

Ostatni blok tematyczny miał pomóc zgromadzonym uczestnikom znaleźć odpowiedź na pytanie Jak wygrać z konkurencją. Prezentacja Innowacyjność się opłaca i Panel Człowiek kluczowym elementem rozwoju innowacyjności? (Ayming Polska Sp. z o.o., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Instytut Badań Edukacyjnych, JWP Rzecznicy Patentowi, TATRA Holding Sp. z o.o., Anwil S.A., Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”) koncentrowały się m.in. wokół takich zagadnień jak: Jakich pracowników nam dziś brakuje? Jak wykorzystać potencjał pracowników, których już mamy? Jakie są możliwości poszukiwania odpowiedniego pracownika? Paneliści podkreślali znaczenie kreatywności. Nie człowiek, ale kreatywny człowiek jest kluczem do rozwoju i innowacyjności.

Ostatnia część Kongresu przebiegła w nowej formule warsztatu interaktywnego pt. Rozwój technologiczny – wyzwania i bariery, w którym udział wzięli przedstawiciele Automatic Systems Engineering Sp. z o.o., Reliability Solutions Sp. z o.o. oraz Honeywell Sp. z o.o. Podczas warsztatu szukaliśmy odpowiedzi na pytania Jak najefektywniej rozwijać firmę w obszarze nowych technologii? Jak połączyć inteligencje procesową z kluczowymi wskaźnikami wydajności? Cele strategiczne, technologie procesowe, utrzymanie ruchu – jak współpracować wielopłaszczyznowo i pokonać codzienne bariery? Zaproszeni Paneliści wskazywali, że przemysł stawia poprzeczkę coraz wyżej, ze wzmożoną aktywnością zaczynamy zajmować się Predictive Analytics ponieważ klienci chcą dziś wiedzieć, co się wydarzy, a nie dlaczego coś się wydarzyło.

Kongres „Polska Chemia” zamknął dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego dziękując wszystkim uczestnikom i partnerom VI Kongresu Polska Chemia w Płocku.

Podczas dwóch dni VI Kongresu Polska Chemia, będącego najważniejszym wydarzeniem branży chemicznej w Polsce uczestnicy mieli okazję wysłuchania ponad piętnastu debat i prezentacji, nawiązania dziesiątek kontaktów i wymiany doświadczeń oraz poznania innowacyjnych pomysłów. Przestrzeń do dyskusji z ekspertami jak również możliwość bliższego poznania oferty partnerów Kongresu są bardzo dużą wartością tego spotkania.

Kolejny Kongres Polska Chemia już w czerwcu 2020!

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal kierunekCHEMIA.pl oraz magazyn Chemia Przemysłowa.

fot. PIPC
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ