ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju
Ochrona środowiska. Jak sprostać wyzwaniom stawianym przez Unię Europejską? Czy można z nich uczynić wyjątkową szansę rozwoju? Weź udział w WEBINARIUM: ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne technologie i inwestycje 25 marca 2021 roku. Zapisz się. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Troska o klimat. Wyzwanie i katalizator przemian
Kierunek "być przyjaznym dla środowiska, w którym żyjemy" to już nie tylko postulat Unii Europejskiej. To wyzwanie stawiane m.in. przemysłowi, w tym chemicznemu, petrochemicznemu i rafineryjnemu. To także katalizator przemian gospodarczych, które mają miejsce już i będą miały w najbliższej przyszłości.
Neutralność emisyjna. Z wyzwania uczynić szansę rozwoju
Europejski Zielony Ład jest strategią, której celem jest nie tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych, a neutralność klimatyczna. Gospodarka unijna ma ją osiągnąć do 2050 roku.
To olbrzymie wyzwanie. Jak ma mu sprostać polska chemia? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w czasie webinarium. A do tego zastanowimy się, jak z tego wyzwania uczynić wyjątkową szansę rozwoju.
W programie wydarzenia
Jakie tematy planujemy podjąć podczas WEBINARIUM:ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne technologie i inwestycje?
1) regulacje prośrodowiskowe okiem prawnika, czyli o tym, jak chemia powinna podejść do unijnych wymogów klimatycznych
2) zielona transformacja w praktyce, czyli o działaniach i inwestycjach podejmowanych w zakładach chemicznych ukierunkowanych na ograniczenie wpływu na środowisko naturalne
3) rozwiązania/technologie pomocne w sprostaniu wyzwaniom stawianym przemysłowi chemicznemu przez politykę środowiskową
4) wodór - jaka jest jego rola w osiągnięciu neutralności kliatycznej?
Zapoznaj się z PROGRAMEM i ZAPISZ SIĘ.
Udział w webinarium jest bezpłatny.
Komentarze